Kdo je profesionální předseda?

Společenství vlastníků nebo bytové družstvo je právní forma organizace se vším, co k tomu patří. Předseda je statutární orgánem SVJ nebo BD a má právní zodpovědnost za jeho chod a společenství se bez něj neobejde.

Profesionální předseda je zvolený profesionál (může to být jednotlivec nebo firma) na místo předsedy, který vykonává veškeré s funkcí spojené povinnosti a odpovídá za svou činnost.

Profesionální předsedové – o nás

Profesionální předsedové vycházejí z dlouholeté zkušenosti se správou nemovitostí. V té době jsme poskytovali služby spojené se správou nemovitostí zejména na Kroměřížsku, ale brzy také po celé Moravě a později v celém Česku.

Naší snahou je poskytovat co nejkomplexnější služby našim klientům po celé zemi a získané zkušenosti dále rozšiřovat a uplatňovat v rámci našich kanceláří, abychom mohli nadále poskytovat kvalitní servis, zázemí služeb a vědomosti našich zkušených pracovníků.

Po změně občanského zákoníku v roce 2014 jsme začali poskytovat také službu profesionálního předsedy SVJ. Tuto službu nabízí naše skupina po celé ČR. Současně s ní provádíme i správu SVJ/BD a soukromých subjektů, úklidové práce a pomáháme i se zajištěním služeb, souvisejících se vznikem SVJ.

V současné době tuto službu nabízíme u více než 40 domů a to ze sedmi kanceláří po celé české republice.

Proč mít profesionálního předsedu?

Právní a finanční odpovědnost

Předseda společenství vlastníků ručí ve své funkci za veškeré právní i finanční závazky SVJ. A to do výše svého osobního majetku. Profesionální předseda si tuto odpovědnost bere na sebe.

Časová flexibilita

Pokud je předsedou SVJ někdo z vašich sousedů, nemusí to být jeho jediná práce. O svůj čas se v tom případě musí dělit a na výkon funkce může mít omezený čas. Profesionální předseda má práci jen jednu a tak je časově flexibilní.

Méně starostí, klidný spánek

Profesionální předseda vám zlehčuje život. Řeší za vás veškeré právní náležitosti a povinné listiny, hlídá finanční toky na účtech, vyřizuje stížnosti a komunikuje s vlastníky. A vy tak můžete klidně spát.

Reference

Projekty, na kterých jsme pracovali.